Meda izolohet në Gjermani, ky është mesazhi i tij për kosovarët

Meda kërkon që kosovarët të izolohen në shtëpitë e tyre.

Këngëtari i njohur, Mehedin Përgjegjaj -Meda i cili është mjaft i pëlqyer nga publiku, sot në një lidhje të drejtpërdrejt në RTV21 ka treguar si po e kalon kohën në këtë periudhë ku e gjithë bota po përballet me kornavirusin e ri, Covid-19.

Këngëtari 40 vjeçar i cili po jeton në Gjermani, tregoi se po kalon momente të bukura me familjen e tij duke thënë se po mundohen që të gjejnë ndonjë lojë në mënyrë që të kalohet koha, pasi siç tha ai nuk është mësuar të qëndrojë në shtëpi, shkruan rtv21. Në fund Meda dha një mesazh për të gjithë duke kërkuar që të qëndrojnë në shtëpi deri sa të kalojë kjo pandemi.

Related posts

Ruçi: Çelja e negociatave fitore kombëtare

admin

Haziri krenar me Agim Veliun: Nuk e ndalën plumbat, e lërë më akuzat e ulëta të militantëve

admin

SHBA: Nuk ka plan sekret për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë

admin

Rama inspekton masat në tregje, thirrje të moshuarve të qëndrojnë në shtëpi

admin

Mocioni i mosbesimit, Hyseni: Nuk besoj se Vjosa Osmani s’do ta bëjë atë që e thotë Kushtetuta

admin

Lajm i Fundit: Kurti dhe Merkel bisedojnë online

admin