Lajm i Fundit: Kurti dhe Merkel bisedojnë online

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të ketë sot një bisedë me kryeministrin Albin Kurti në formën online.

Kështu ka bërë të ditur shqiptari që është pjesë e CDU, Besnik Kelmendi.

Përveç masave për të frenuar virusin e koronës, përqendrimi do të jetë në marrëdhëniet bilaterale, çështjet ekonomike, rajonale dhe të politikës së jashtme, si dhe çështjet e politikës evropiane.

Kelmendi mendon se ata do të flasin edhe për mocionin e LDK-së.

Postimi i plotë i Besnik Kelmendit:

Kancelarja Angela Merkel do të ketë sot një video-konferencë me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti. Përveç masave për të frenuar virusin e koronës, përqendrimi do të jetë në marrëdhëniet bilaterale, çështjet ekonomike, rajonale dhe të politikës së jashtme, si dhe çështjet e politikës evropiane.

Personalisht:
Mendoje se do te bisedohet edhe per aktualitetin politike ne Kosove, sic ishte rasti i mocionit nga ana e LDK, per shkak te ministrit te brendshem.

Related posts

Masat e reja shtrënguese, e gjithë Shqipëria në karantinë

admin

​Shqipëri, sot mund të dalin nënat dhe fëmijët

admin

Profesori britanik tregon dallimin mes gripit dhe coronavirusit: Një person mund të infektojë deri në 59 mijë njerëz

admin

Thaçi reagon pas përgjigjes se Komosionit të Venedikut

admin

Greqia pezullon fluturimet deri më 15 maj

admin

COVID-19 “shkrin” trashëgiminë e miliarderëve

admin