KRRE sot publikon çmimet e reja të derivateveAlsat

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) sot pritet të publikojë çmimet e reja të derivateve të naftës që do të jenë në fuqi deri të hënën e ardhshme.

Vendimi i fundit i KRRE-së solli ulje drastike të çmimeve të derivateve të naftës, ku kishte ulje rekorde të çmimit të benzinës për 7.5 denarë dhe të dizeli për 6 denarë.

Çmimet aktuale të derivateve janë: Eurosuper BS-95  54.5 denarë për litër, Eurosuper BS-98  56.5 denarë, dhe Eurodizeli  48.5 denarë për litër.

Related posts

Mbaron mbledhja qeveritare, ja vendimet

admin

Inspektorati ka mbyllur 40 kafematë dhe 4 objekte hotelerike

admin

Banka Popullore e Maqedonisë miraton lehtësime për personat dhe kompanitë që kanë kredi

admin

Ohri “vërshohet” nga mysafirë për pashkët

admin

Një ditë para fillimit të fushatës: ODIHR e filloi Misionin për vlerësim të zgjedhjeve

admin

Ish ministrja e BDI-së Shyrete Elezi ka nënshkruar 5 milionë euro për komunat maqedonase zero për shqiptarët(Dokument)

admin