Kosovë, shkon në 35 numri i të prekurve me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar të hënën se janë konfirmuar edhe dy raste tjera të prekura me koronavirusin e ri.

“Dy prej rasteve pozitive janë raste kontakti njëri me vendbanim nga fshati Petrovë komuna e Shtimes, e gjinisë mashkull me moshë 44 vjeç dhe tjetra me vendbanim në Prishtinë nga komuna e Prishtinës e gjinisë femër e moshës 39 vjeç”, është thënë në njoftim.

Numri i përgjithshëm i të prekurve shkon në 35 në rang vendi.

Related posts

Rama: Nga java e ardhshme nisim lehtësimin e lëvizjeve

admin

THAÇI PAS TËRMETIT: POPULLI I KOSOVËS SOLIDARIZOHET ME POPULLIN MIK KROAT

admin

Kosovë, 10 pacientë në COVID-19 në gjendje të rëndë

admin

Këshilltari i Thaçit: Praktika e Venezuelës me dy qeveri u rrëzua nga Gjykata Kushtetuese

admin

Mustafa kërkon që “prokuroria ta trajtojë sjelljen” e ministrit Sveçla

admin

Micotakis: Prilli mund të jet vendimtar për të ardhmen

admin