Kodra e diellit dhe Mavrova zgjohen te mbuluar nga bora

Sot Kodra e diellit dhe Mavrova jane zgjuar te mbuluar nga bora e cila pritej nga dje qe te mbulonte keto pjese te Maqedonise.

Bora qe filloj nga oret e hershme te mengjesit si duket do te vazhdoj edhe diteve ne vijim dhe pritet nje intenzitet me i larte i bores ku pervec ketyre 2 qendrave turistike ka mbuluar edhe qytetin e Tetoves.

Related posts

Stoltenberg i shkruan Spasovskit: Maqedonia është anëtarja e 30-të e NATO-s

admin

Ndërroi jetë lehona 27-vjeçare nga Kumanova e diagnostikuar me Kovid-19

admin

57-vjeçarja nga Kumanova pas vdekjes u diagnostikua me Covid-19

admin

Qeveria do ta rishqyrtojë mundësinë për heqjen e izolimit 14 ditorë për mërgimtarët

admin

BE u kërkon vendeve që të zhbllokojnë kufijtë, në mënyrë që të kalojë transporti i mallrave për 15 minuta

admin

Spasovski: Qytetarët të instalojnë aplikacionin “Stop Korona”

admin