Kancelarja Angela Merkel rezulton negative nga coronavirusi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka rezultuar negative nga coronavirusi, tha një zëdhënës i qeverisë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shefi i saj i personelit Helge Braun tha se Merkel kishte kontakte të shkurtra me mjekun që rezultoi pozitiv me virusin Covdid-19.

Raportohet se Merkel të premten pasdite ishte vaksinuar paraprakisht kundër pneumokokut, një bakterie që shkakton pneumoni, dhe të dielën u vendos në karantinë.

Raportohet se Merkel, do të testohet në mënyre të vazhdueshme gjatë ditëve të ardhshme./Telegrafi/

Related posts

Francë, kthimi në shkollë mbi baza vullnetare, maska gjatë transportit

admin

Vdes nga koronavirusi ish-ministri francez, Patrick Devedjian

admin

Rritet sërish numri i të prekurve me koronavirus në Kinë

admin

Së paku 23 persona janë helmuar nga alkooli gjatë një funerali në Meksikë

admin

Zelanda e Re shpall fundin e epidemisë, kufijtë mbeten të mbyllur

admin

Erdogan: Pagën time për 7 muaj do t’ia fali popullit tim

admin