Kancelarja Angela Merkel rezulton negative nga coronavirusi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka rezultuar negative nga coronavirusi, tha një zëdhënës i qeverisë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shefi i saj i personelit Helge Braun tha se Merkel kishte kontakte të shkurtra me mjekun që rezultoi pozitiv me virusin Covdid-19.

Raportohet se Merkel të premten pasdite ishte vaksinuar paraprakisht kundër pneumokokut, një bakterie që shkakton pneumoni, dhe të dielën u vendos në karantinë.

Raportohet se Merkel, do të testohet në mënyre të vazhdueshme gjatë ditëve të ardhshme./Telegrafi/

Related posts

OBSH: Koronavirusi nuk do të zhduket, do të duhet të mbrohemi

admin

Ndalohen 196.000 persona në hyrje të Gjermanisë nën dyshimin për koronavirus

admin

Covid-19, shkarkohet komandanti i aeroplanmbajtëses amerikane

admin

Masa rigoroze kundër Covid-19 nëpër maternitete dhe gjinekologji

admin

Qeveria mbyll sot baret, restorantet/ Nuk “binden” britanikët, festë dhe alkool gjithë natën – Foto

admin

Bilanci botëror i Covid-19/ 423 mijë të infektuar dhe afro 19 mijë viktima

admin