Haradinaj: Kurti po bën vetë-rrëzim të planifikuar

Vetërrëzim të planifikuar e ka quajtur situatën ku ka ardhur sot Qeveria e Kosovës, ka thënë shefi i GP të AAK-së, Datu Haradinaj.

Ai ka thënë se i ka dhënë mbështetjen këtij mocioni sepse pikë së pari AAK është opozitë dhe se kjo është Qeveri e paqëndrueshme. Ai ka thënë se AAK nuk ka pasur ndonjë dilemë se a të jepet a jo vota për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

“Çdo opozitë, prioritet e ka rrëzimin e Qeverisë, këtu nuk ka asnjë dilemë. Si është formu qeveria, e kemi parë që nuk shkoi gjatë. Zoti Kurti po bën një vetërrëzim. Shkarkimi i Veliut nuk ishte shenjë e përmirësimit të raporteve mes VV dhe LKD. Ky është një vetërrëzim i planifikum. Shkarkimi i Veliut ishte mënyrë sepse ai është një faktor i rëndësishëm në këtë koalicion”, ka thënë Haradinaj në Klan Kosova.

Haradinaj ka thënë se Kurti ka bërë strategji të ndryshme për ta nxjerr veten nga situata ku e ka futur.

Related posts

Shpejtim Bulliqi thotë se nuk dha dorëheqje nga Komisioni Shtetëror për Shënjimin e Kufirit

admin

Greqi, vetëm 17 raste të reja dhe dy viktima gjatë 24 orëve të fundit

admin

Meta mesazh politikanëve të Kosovës: Të mos humbet asnjë minutë në përballje me COVID-19

admin

E TURPSHME: FALLANGAT E ALBIN KURTIT LINÇOJNË E MASHTROJNË NJERËZIT NË RRJETE SOCIALE

admin

Qeverisë kosovare i kërkohet që të gjithë punëtorët të përfshihen në Pakon Emergjente

admin

SHBA-ja ndihmon Kosovën me 1.1 milion dollarë për të luftuar koronavirusin

admin