Haradinaj kunder Kurtit , shkele kushtetuten

Vendimi i Qeverisë për të ndaluar lirinë e lëvizjes njëanshmërisht është shkelje e rëndë e frymës së Kushtetutës dhe sistemit të balancimit dhe kontrollit! 

Edhe në kohë krizash gjëja më e çmueshme e shtetit është demokracia dhe Kushtetuta. Çdo tendencë si kjo e sotshmja që krizat të shfrytëzohen për vendime të njëanshme për të vendosur kontroll, është veprim për diktaturë. 

Kosova nuk është shtet i diktaturës por i frymës së demokracisë.

RH

Related posts

Kosovë, përkujtohet Dita e Çlirimit nga regjimi serb

admin

Tre të vdekur në një aksident trafiku në autostradën Prishtinë – Shkup

admin

Samiti i Zagrebit, Plenkoviq: Një sinjal i fortë për dialogun Prishtinë-Beograd

admin

Thaçi planifikon t’i nisë konsultimet me partitë për formimin e Qeverisë së re

admin

Kovid-19, shkon në 23 numri i viktimave në Shqipëri

admin

Limaj e quan lajm të mrekulleshëm shërimin e një të infektuari, bën thirrje të qëndrohet në shtëpi

admin