Google ka lançuar faqen dedikuar koronavirusit

Që prej të shtunës, Google lançoi një website të dedikuar vetëm për coronavirusin, ku njerëzit mund të gjejnë lehtësisht çdo informacion, përgjigje pyetjesh dhe këshilla të sakta e të sigurta.

Kjo lëvizje e Google-it, erdhi një javë pasi presidenti Trump u shpreh se Google po merret me ndërtimin e një website që do t’i ndihmojë amerikanët në lidhje me çdo pyetje dhe do t’i orientojë ata në lokacionin më të afërt për të bërë testin. Diçka e tillë nuk u konfirmua kurrë nga platforma gjigande dhe në website-in e publikuar gjatë fundjavës nuk përfshihet një skenar që lidhet me testimin.

Kjo faqje, është e përqëndruar në edukimin, parandalimin e virusit dhe tek burimet lokale. Kushdo që e klikon do të gjejë informacione të sakta për koronavirusin, këshilla për mënyrën se si duhet të ruhet, trendet që lidhen me pandeminë, ecurinë e saj në të gjithë vendet e botës dhe gjithçka tjetër.

Related posts

FAO: Numri i të uriturve në Afrikë mund të rritet për pesëfish

admin

SHBA-ja e shqetësuar nga kërcënimi i sulmeve kibernetike kundër sektorit të shëndetësisë në Çeki

admin

Gjermani, për dy muaj priten rezultatet e para nga ekzaminimi i vaksinës kundër koronavirusit

admin

OBSH: Pandemia e koronavirusit po merr hov në Afrikë

admin

Moskë, 2 për qind të banorëve infektohen me koronavirus

admin

Përse është kaq e lartë vdekshmëria në Lombardi

admin