Gjermania ndan 750 miliardë euro për të ndihmuar ekonominë

Gjermania zbuloi sot një paketë masash prej 750 miliardë euro për të lehtësuar dëmet në pandeminë më të madhe të koronavirusit në Evropë.

“Kjo është një paketë shumë e madhe me shumë masa,” tha ministri i Financave Olaf Scholz në një konferencë të përbashkët shtypi me ministrin e Ekonomisë Peter Altmayer, duke shtuar se Gjermania do të dyfishojë numrin e shtretërve në njësitë e kujdesit intensiv.

Related posts

SHBA, përplasje mes qeverisjes federale dhe lokale ndërsa rëndohet kriza e koronavirusit

admin

Kufijtë në Europë nga e shtuna më të depërtueshëm

admin

Lituania, Letonia dhe Estonia hapin kufijtë

admin

Gjermani, propozime për heqjen e masave kufizuese

admin

Lideri suprem i Iranit refuzoi ndihmën e Shteteve të Bashkuara për parandalimin e coronavirusit, akuzoi amerikanët se janë fajtorë për krijimin e kësaj pandemie

admin

Covid-19, lirohet nga burgu diktatori që vrau mijëra njerëz

admin