Ekskluzive:Bujar Osmani jep lajmin e shumepritur neser marim daten per BE

Bujar Osmani zv.kryeministri i Maqedonis se Veriut sapo njoftoj se neser pritet qe te ndodhe dhenja e dates per Republiken e Maqedonis se Veriut nga ana e bashkimit europain pasi konsatojn se vendi yne ka permbushur te gjitha standardet te cilat ishin te nevojshme per hapjen e negociatave per antarsim ne BE.

Osmani gjithashtu shprehet se kjo eshte nje dite shume e madhe per vendin tone por ndodhe ne nje periudhe ne te cilen edhe nuk po arijm ti gezohemi kesaj ngjarje te madhe pasi qytetaret tane po luftojne me virusin COVID 19 dhe jane ne situate te jashtezakonshme por ai shprehet se shpresojm qe sa me shpejt te triumfojm ndaj kti virusi dhe te kemi kohe qe ti gezohemi kesaj arritje te madhe per gjithe popullin.

Related posts

Deskoska: Të shfuqizohet financimi i partive politike për këtë vit

admin

Bujar Osmani i kundërpërgjigjet Zoran Zaevit për Kryeministrin shqiptar

admin

Cilat shtete europiane janë në karantinë dhe kush e ka radhën pas tyre

admin

Interpelancë ndaj Grubit dhe Osmanit? Mexhiti as nuk pohon e as mohon, do të heshtë në 100 ditët e para!

admin

Moti sot i kryesisht i vranët, pasdite reshje shiu

admin

130 persona të arrestuar për shkelje të orës policore

admin