Doktori që e vizitoi rezulton me koronavirus, del përgjigjja e testit të parë për Angela Merkel

GJERMANI- Tamponi i parë i kryer për koronavirus ka rezultuar negativ për kancelaren Angela Merkel.

Ajo momentalisht ndodhet në karantinë për shkak se mjeku i saj që e vizitoi ka rezultuar të jetë i infektuar me koronavirus. Megjithatë tashmë testi i parë ka rezultuar negativ ndërsa do të jenë mjekët ata që do të vendosin përfundimisht nëse Merkel mund të lërë karantinën.

Gjermania ka regjistruar deri më tani 115 viktima dhe ka 27009 raste aktive. Ndërsa janë shëruar 266 të tjerë.

Gjermania ditën e sotme deklaroi se do të shtojë masat për të parandaluar përhapjen e virusit, madje gjobat për ata që shkelin rregullat mund të shkojnë deri në 25000 euro.

Related posts

SHBA, mbi 63 mijë të vdekur nga koronavirusi

admin

Slloveni, 514 euro ndihmë për ata që kanë humbur vendin e punës si pasojë e Covid-19

admin

OBSH: COVID-19, dhjetë herë më vdekjeprurës sesa gripi H1N1

admin

Gjermani, gjithnjë e më shumë të rinj të prekur nga Covid-19

admin

Klinikat në BE po përgatiten për valën e dytë të pandemisë

admin

Banka e Anglisë paralajmëron për recesionin më të thellë në histori

admin