Covid-19, varroset nën masa të rrepta sigurie viktima e djeshme/ E pranishme vetëm bashkëshortja

Nën masa të rrepta sigurie është përcjellë sot për në banesën e fundit, 71-vjeçari F.M, i prekur nga Covid-19.

71-vjeçari me origjinë nga Kuçova ishte transportuar nga spitali “Shefqet Ndroqi” në “Spitalin Infektiv” përpara 7 ditëve.

I ndjeri vuante nga disa sëmundje shoqëruese: kancer në mushkëri, diabet mellitus, fibrilacion arterial dhe hipertension. Ai u varros pa praninë e asnjë familjari, përveç bashkëshortes, e cila prej 10-ditësh ndodhet e karantinuar në shtëpinë e saj në Kuçovë, që ditën që mori vesh se bashkëshorti i saj rezultoi pozitiv me koronavirus.

Në funeral ndodheshin edhe forca të shumta policore, për të verifikuar respektimin e masave të sigurisë gjatë përcjelljes së tij për në banesën e fundit. Viktima erdhi nga Spitali i Tiranës ,direkt në varrezat e qytetit.

Related posts

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare, Rama kërkon të bëhet me ‘videocall’

admin

Thaçi: Nuk di nëse Kurti ishte i ftuar nga Shtëpia e Bardhë, por refuzimi i ftesës do të ishte gabim historik

admin

LDK-ja siguron 40 nënshkrime për mocion, po e pret Kurtin edhe pak

admin

Veseli iu përgjigj ftesës së Thaçit për konsultime për formimin e qeverisë së re të Kosovës

admin

LAJME Flet Isa Mustafa: Albin Kurti ka faj dhe jo LDK

admin

Krasniqi: Kjo ka qenë Qeveria me e paaftë e Kosovës

admin