Arrestohen dy persona, tentuan në kalojnë ilegalisht kufirin në Hanin e Elezit

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona nëpikën kufitare në Hanin e Elezit të cilët janë hasur duke kaluar ilegalisht kufirin Maqedoni – Kosovë.

Ata i janë nënshtruar kontrollave të obligueshme mjekësore.

Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Related posts

Vuçiç: Zgjedhjet më 21 qershor, nuk shtyhen sërish

admin

Konfirmohet edhe një rast me koronavirus në Kosovë, shkon në 126 numri i përgjithshëm

admin

Abazi sulmon Avdullah Hotin: Punoi për Thaçin, ishte në qeveri për të mbrojtur rrjetin e bizneseve dhe financat e Isa Mustafës

admin

Pas vendimit të Qeverisë, sonte hapen gjashtë pika kufitare mes Kosovës e Serbisë për importin e lëndës së parë

admin

Blerona e Visari e ‘marin malin’ në ditën e 8 të karantinës

admin

Arrestohen 22 persona për mosrespektim të “Orës Policore”

admin