Arrestohen dy persona në kufirin Maqedoni – Kosovë

Alsat mëson se policia ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët janë hasur duke kaluar kufirin Maqedoni – Kosovë në mënyrë ilegale. Personat i janë nënshtruar kontrollit mjekësor i cili është i obligueshëm dhe me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Si pasojë e pandemisë së Covid-19 sipas vendimit të qeverisë pikat kufitare janë të mbyllura për kalim të shtetasve të huaj, udhëtarëve dhe veturave, me përjashtim të transitit të kamionëve, koreve diplomatike dhe personave të tjerë për të cilët Ministria e Brendshme jep mendim paraprak nga Shtabi i Krizave.

Related posts

Reagime të shumta për punimet në çarshinë e vjetër

admin

Maqedoni, fundjava e dytë të ndalimit të lëvizjes nga ora 16:00

admin

Komisioni për Sëmundje Infektive: Qeveria të vendos për kufijtë

admin

Filipçe: Nga nesër fillojmë terapinë e kombinuar, klorikinë+azitromicinë

admin

Spasovski: Lajm i mirë nga Brukseli, fillojmë negociatat për anëtarësim në BE

admin

Spitalet private në vend do të trajtojnë pacient me koronavirus

admin