Anulohet “Epopeja e Dukagjinit”, njofton Daut Haradinaj

Këtë vit nuk do të mbahet Epopeja e Dukagjinit.

Kjo për shkak të masave të marra për parandalimin e Koronavirusit të ri, shkruan gazeta inFokus.

E këtë lajm e ka bërë të ditur, Daut Haradinaj, shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së.

Haradinaj tha që të rënët dotë kujtohen e nderohen nga shtëpitë, me respekt e krenari.

“Duke parë gjendjen në të cilen po kalojmë për shkak të COVID-19, duhet të ju njoftojmë që nuk do të ketë manifestim për Epopenë e Dukagjinit në Gllogjan. Do i kujtojmë dhe nderojmë nga shtepitë tona, me respekt e krenari.

Gazmendit, Himës dhe Agronit, të rënëve të parë të kësaj beteje të lavdishme, nderime dhe LAVDI.

Dëshmorët janë shtylla e shtetit dhe historia që nuk harrohet kurrë”./Gazeta inFokus/

Related posts

Thaçi të dielën do t’i drejtohet opinionit

admin

​LIMAJ THOTË SE VETËM KUSHTETUESJA MUND TA NXJERRË VENDIN NGA KJO SITUATË

admin

SHËROHEN DY PACIENTË ME COVID-19 NGA VUSHTRRIA, 4 TË TJERË NË GJENDJE TË RËNDË

admin

Shkon në 50 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, 1 415 të infektuar

admin

Renditja e 10 portierëve më të mirë në botë – befasi në disa pozita

admin

Kurti: E kam takuar dy herë Grenellin dhe në dy takimet e kam shikuar në sy, por s’i kam thënë që do ta heq tarifën 100 %

admin