22 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se në vend janë shënuar edhe 22 raste të reja me  koronavirus. Sipas qyteteve, në Shkup janë regjistruar 15 raste, në Dibër 4, në Kumanovë 2 dhe në Ohër 1 rast.  Me rastet e fundit, deri në ora 12:00 numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 shkon në 136, prej të cilëve 1 është shëruar kurse 2 kanë ndërruar jetë.

Related posts

Komisioni për Sëmundje Infektive: Qeveria të vendos për kufijtë

admin

Qeveria me Rregullore të ndryshuar për punën nëse ka nevojë do të mbajë seanca përmes internetit ose telefonit

admin

Coronavirus: Këshillat e rreme të shëndetit të cilat duhet t’i injoroni

admin

Virusi korona paralizon ekonominë vendore

admin

Opozita shqiptare: Gjendja e Shtëpisë së Alfabetit është dëshmia më e mirë e keqqeversisjes së BDI-së

admin

Dy statuset “vetëvrasëse” të Arta Toçit dhe Omer Ajdinit i eliminuan nga gara për deputet(FOTO)

admin