Zjarr në zonën pyjore të Dajtit, helikopteri i Forcës Ajrore ndërhyn për të fikur flakët

Një zjarr ka rënë në zonën pyjore të Linzës në malin e Dajtit teksa shkaqet nuk dihen ende. Në një kohë kur gjithë Shqipëria është e detyruar të qëndrojë në shtëpi zjarri i papritur ka rënë në pyll teksa nuk kërcënon deri tani jetë njerëzish.

Mësohet se zjarri është fikur dhe ishte një helikopter i Forcës Ajrore që ndërhyu për të fikur flakët.

Related posts

Letra e Komisionit të Venecias: Nuk mund të merremi me kërkesën tuaj, sepse do ta dëmtonim Gjykatën Kushtetuese

admin

​Hooper: Në marrëveshjen Kosovë-Serbi ka komponentë territorial

admin

Vajza e Gani Gecit tregon çfarë qëndrimi ka për rrëzimin e Qeverisë

admin

Gjeniu i Kurtit bëhet horë: Në korrik thoshte se Presidenti mund të formojë qeveri të re në rast mocioni, tash e thotë të kundërten

admin

Kufiri Shqipëri-Kosovë, nuk kërkohen testet negativë për Covid-19

admin

Trump konfirmon angazhimin e forcave amerikane në Kosovë

admin