Zaev: Rrogat e kryeministrit, ministrave, deputetëve dhe kryetarëve të komunave do jenë minimale për muajin prill dhe maj

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në konferencën për shtyp propozoi një pako masash ekonomike.

“Gjithë funksionerët, deputetët, kryeministri, zëvendës-kryeministrat, ministra, zv.ministra, kryetarë komunash, drejtorë, gjyqtarë dhe prokurë do të marrin rrogë minimale prej 14.500 denarë për muajt prill dhe maj”, theksoi Zaev.

Ai shtoi se gjjithë të punësuarit në sektorin publik do të marrin rrogë minimale, ndërsa kjo masë nuk do të vlejë për personelin mjekësor, policinë dhe ushtarët, të cilët ballafaqohen me koronavirusin, shkruan TV21.

Related posts

Nxënësit dhe studentët do të ndjekin mësim dhe do të vlerësohen online

admin

Zaev nuk zbulon emrat e zv/ministrave, “Jemi në bisedime, nesër do të përcaktohemi”

admin

Zhbogar: Maqedonia e Veriut do të marrë ndihmë përmes Mekanizmit për mbrojtje civile të BE-së

admin

Spasovski: Partitë politike të mbajnë llogari për shëndetin e qytetarëve

admin

MPJ: Deri tani janë kthyer 2 207 shtetas që kishin mbetur jashtë vendit

admin

24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, në total 201

admin