Virusi korona, numri i të izoluarve në vend shkon në 7.266

Sipas të dhënave të fundit që ka siguruar Alsat, numri i qytetarëve në vetizolim si pasojë e pandemisë me virusin korona ka shkuar në 7.266. Për fat të mirë po vazhdon të ulet lëvizja e qytetarëve në vendkalimet kufitare të shtetit.

Të dhënat e fundit tregojnë se gjithsej deri më tani janë deponuar 77 numri fletëparaqitje sipas nenit 205 dhe 206 te Kodit Penal,respektivisht paraqitje për mosrespektim të masave shëndetësore në kohë të epidemisë.

Uniformat blu kanë kontrolluar 1.357 lokale të biznesit dhe janë ndërmarre masa adekuate kundrejt atyre që nuk i respektojnë rekomandimet shtetërore.

Related posts

Vrimat në gypa e harxhojnë pjesën më të madhe të ujit të pijshëm në Maqedoni

admin

Enden rrugëve të botës, paratë po ju harxhohen, presin që MPJ të bëjë diçka për t’i kthyer në vendlindje

admin

Mançevski: Edhe në MPB ka të infektuar me Covid-19

admin

Arrestohen 29 persona, nuk respektuan orën policore

admin

Në Tetovë 230 persona janë në vetizolim

admin

Spasovski apel qytetarëve te Kumanovës: Nuk ka hapësirë për panik

admin