Varroset viktima e parë nga koronavirusi në Kosovë

85 vjeçari nga Dumnica e Podujevës është viktima e parë e koronavirusit në Kosovë.
Ky pacient, që kishte edhe sëmundje tjera kronike, ndërroi jetë sot dhe u varros në fshatin e tij të lindjes.Ndërkohë, infektologët thonë se gjendja e pacientëve të tjerë në Klinikën Infektive është e mirë.

Related posts

Lajme të mira nga Shqipërina, shërohen plotësisht dy pacientët e prekur me Koronavirus

admin

Haradinaj: Asnjë kryeministër në botë nuk bën atë që bëri Kurti me LDK-në

admin

Qeveria akuzohet se po lë punëtorët e sektorit privat pa rroga

admin

Kosovë, masa të reja kundër Covid-19

admin

BE 50 mln € për Shqipërinë kundër CoVid-19, reagon Rama: Zoti i shqiptarëve është i Madh

admin

14 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

admin