Tragjedi në Likovë, humb jetën një person

Më datë 21.03.2020 në ora 14 e 30 minuta, në territorin e fshatit Hotël te lokaliteti i njohur “Kraishtë” deri sa A.S. (70) nga fshati Hotël-komuna Likovë, ka punuar në sanimin e rezervuarit të ujit që e ka shfrytëzuat për nevojat e veta. Ai është futur në gropën e thellë 4 metra me çrast është mbuluar nga toka e shembur dhe ka ndërruar jetë. Hetime ka kryer një ekip nga SPB Kumanovë. Me urdhër të Prokurorit publik trupi i pajetë i është dorëzuar familjes.

Related posts

Spasovski: Veljanoski nuk pranoi të diskutohet për zgjedhje të kryetarit të Kuvendit

admin

Prej sot në Poliklinikën Çair, ndërsa deri në fund të javës edhe në “Mlin Ballkan do të bëhen testime për Kovid 19

admin

Rëndohet bilanci në Kumanovë, një viktimë dhe 21 raste të reja me COVID 19 në 24 orët e fundit

admin

Sot qeveria mori masa për ndalimin e lëvizjes së qytetarëve për ditën e shtunë dhe të diel, ja nga sa ora ndalohet lëvizja

admin

Dega e BDI – Gostivar i reagon Taravarit për dështimet

admin

Covid-19, gjithsej 1.532 shtetas tanë futen në vetizolim

admin