THAÇI PAS TËRMETIT: POPULLI I KOSOVËS SOLIDARIZOHET ME POPULLIN MIK KROAT

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar pas tërmetit që goditi Zagrebin.

Përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi ka uruar që shteti i Kroacisë ta ketë kaluar me pasoja sa më të vogla këtë tërmet.

Ai u ka uruar shërim sa më të shpejtë të gjithë të lënduarve nga shembjet e shkaktuara nga ky tërmet në Kroaci.

“Në këtë kohë kur e gjithë bota po përballet me virusin COVID-19, tërmetet si ky i sotmi në Kroaci e rëndojnë edhe më shumë gjendjen. Shteti i Kroacisë uroj ta ketë kaluar me pasoja sa më të vogla këtë tërmet që goditi Zagrebin. Si President i Republikës së Kosovës shpreh solidaritetin e plotë të popullit tonë me popullin mik kroat. Kurse, të lënduarve nga shembjet e shkaktuara prej tërmetit iu uroj shërim sa më të shpejtë”, ka shkruar Thaçi.

Related posts

Nora Istrefi edhe kuzhiniere e shkëlqyer, përgatitë tavë me speca të mbushur

admin

Aksident i shumëfishtë pranë tunelit të Elbasanit, bëhen copë 5 makina

admin

Mihrije Braha humb ‘kontrollin’, shanë më nënë politikanët

admin

Abazi sulmon Avdullah Hotin: Punoi për Thaçin, ishte në qeveri për të mbrojtur rrjetin e bizneseve dhe financat e Isa Mustafës

admin

“KURTI DO TË NA BJERË NË DY GJUNJË MUA E DAUTIT”

admin

Dy raste të reja me coronavirus në Kosovë, shkon në 90 numri i të infektuarve

admin