Solskajer mendon largimin e disa lojtarëve gjatë verës

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer është duke peshuar të ardhmen e dyshes, Jesse Lingard dhe Andreas Pereira.

Sipas mediumit britanik The Sun, Solskjaer injoroi dyshen në ndeshjet që çoi në pezullimin e përkohshëm të futbollit. Ai besoi se kishin nevojë për pushim pasi tifozët e Unitedit vazhdojnë t’i kritikojnë nga ndeshja në ndeshje.

Tani Solskjaer thuhet se është gati të dëgjojë ofertat për dyshen ndërsa formulon planet e tij për të ardhmen.

Në gjashtë ndeshjet para se coronavirusi të ndalte futbollin, Lingard filloi vetëm një herë – në fitoren e Kupës FA në Derby County.

Ndërkohë Pereira, 24 vjeç, bëri vetëm paraqitje si zëvendësues.

Në listën e largimeve gjenden edhe lojtarë tjerë si Sergio Romero, Marcos Rojo dhe Juan Mata. /Telegrafi/

Related posts

Fetel largohet, 3 kandidatë konkurrojnë për vendin e tij

admin

Klubet e Serie A janë kundër idesë që Liga e Kampionëve të zhvillohet në fundjavë për tu mbyllur edicioni

admin

Filloi testimi, La Liga pret së paku 30 teste pozitive?!

admin

Barcelona nuk arrin të bind Ter Stegenin, Çellsi në pritje

admin

FIFA ndan 150 milionë euro për federata anëtare, FFK do të fitojë 500 mijë dollarë

admin

Erdin Shaqiri: Janë dy-tre klube të interesuara për Xherdanin

admin