Shifra të frikshme nga Spanja, 394 viktima nga Covid-19 këtë të diel

Në një kohë që shumica e opinionit publik botëror ndjek me vëmendje atë që ndodh në Itali, në një tjetër shtet të Europës shifrat që vijnë janë tmerruese.

Ketë të shtunë autoritetet bënë të ditur se kane gjetur vdekjen 394 persona në Spanjë. Kemi të bëjmë me një rekord për fat të keq negativ. Në raport me një ditë më parë ka një rritje 30% më shumë të numrit të viktimave. Edhe sa i takon rasteve të reja, Spanja frikëson ndjeshëm pasi kemi të bëjmë me mbi 3200 pacientë të rinj.

Në total kemi mbi 28 mijë e 600 paciente pozitivë, ndërsa numri total i viktimave ka shkuar në 1756. Në këtë mënyrë, Spanja bëhet vendi i tretë në botë me humbjet më të mëdha pas Italisë dhe Kinës.

Related posts

Spanja tejkalon Italinë, e para në Evropë nga numri i të infektuarve me Covid-19

admin

Trump tërhiqet nga ideja për vendosjen e Nju Jorkut në karantinë

admin

Karantina, “ilaçi” më i mirë

admin

Johnson: Britania po e kalon kulmin e pandemisë

admin

Pompeo siguron Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore: ShBA-ja mbetet partneri juaj në çdo hap të rrugës

admin

Arabia Saudite detyron përdorimin e maskës gjatë Haxhit

admin