OSMANI: NË KËTË DITË TË RËNDË, LUTEMI PËR MIQTË KROAT

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ka bashkëndjerë me kroatët të cilët sot janë përballur me një tërmet të fuqishëm.

Në rrjetin social Facebook, Osmani ka publikur një fotografi nga materniteti në Zagreb ku shfaqen nënat e reja me foshnjat jashtë.

“Në kohën kur bota përballet me pandeminë Covid-19, Zagrebi po përballet edhe me pasojat e tërmetit. Në këtë ditë të rëndë, lutemi për miqtë kroat që këtë katastrofë natyrore ta përballojnë me sa më pak pasoja dhe jemi me ta duke ndarë solidaritetin dhe dhimbjen!

(Foto nga materniteti në Zagreb, publikuar në mediat kroate)”, ka shkruar Osmani.

Related posts

Thaçi i thotë BE-së: Dëshmojeni që jam gabim për Lajçakun

admin

Edhe 12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 106 numri i përgjithshëm

admin

Haradinaj: Kosova sot pësoi nga pandemia, por edhe nga keqmenaxhimi

admin

Tërmet në Greqi

admin

AAK del fuqishëm kundër Borrellit: Ideja e ndryshimit të kufijve e dëmshme për paqen dhe stabilitetin e rajonit

admin

Daçiq falënderon Algjerinë për mosnjohjen e Kosovës

admin