NBA, me “Skype” kërkohen basketbollistë te rinj

Sezoni i në basketbollin amerikan është ndërprerë për shkakt të pandemisë “Covid 19”, mirëpo kjo nuk i ndalon skuadrat e NBA-s të komunikojnë me basketbollistët e rinj, si një paralajmërim për “DRAFT”-in.

Sipas mediave amerikane, drejtuesit e skuadrave përmes teknologjisë së komunikimit “SKYPE”, kanë filluar që të zhvillojnë intervistat me baketbollistat potencial në NBA.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës , askush nuk mendon për basketbollin ose sportin në përgjithësi, pasi që fokusi kryesor është në luftën kundër virusit “Covid 19”.

Trajnerët dhe basketbollistët profesionist nuk janë optimist se do të rikthehen së shpejti në palestrat sportive.

Related posts

Guardiola, 1 mln euro në luftë kundër “Covid 19”

admin

MEDIAT SPANJOLLE: BARCELONA NIS OFENSIVËN PËR NEYMARIN

admin

Aleksander Ceferin: “Futbolli nuk do të jetë më si më parë”

admin

Agnelli: Klubet po përballen me ekzistencë, gjendja më e rëndë prej se ekziston futbolli

admin

Kjo është modelja serbe për të cilën ylli i Real Madridit theu rregullat e karantinës

admin

Pendohet Ozil: Më të zgjidhja Turqinë se sa Gjermaninë

admin