Merkel futet në karantinë, mjeku i saj doli pozitiv

Kancelarja gjermane, Angela Merkel do të nisë karantinën shtëpiake.

Kështu bëri të ditur zëdhënësi i qeverisë.

Sipas gazetës BILD, mjeku i saj ka rezultuar pozitiv për koronavirus.

Në fundjavë, kancelarja u fotografua teksa bënte vetë blerje në një supermarket në Berlin

Related posts

Izolimi i botës bëri që pandat të çiftoheshin pas 10 vitesh përpjekje

admin

Ekspertët: Evropa nuk ishte e përgatitur për pandeminë

admin

Nëse iu skadon viza Shengen në Gjermani, duhet të ndiqni këto procedura

admin

Covid-19, Turqia do ndërtojë dy spitale në Stamboll

admin

Në Zvicër, në mesin e 16 mijë të infektuarve nga koronavirusi, 12 raste janë nga radhët e shqiptarëve

admin

Koronavirusi, Netflix dhe YouTube marrin vendimin për videot

admin