Maradona: Liverpooli dhe Kloppi, tani janë të preferuarit e mi

Legjenda argjentinase, Diego Maradona është plot lëvdata për Liverpoolin dhe trajnerin e tyre, Jurgen Klopp .

Ish-ylli i Barcelonës dhe Napolit tani është një tifoz i Kloppit, të cilin e ka emëruar si menaxherin i tij të preferuar të futbollit. “Unë e dua atë që ai përçon, lloji që më jep vetëbesim”, ka thënë fillimisht Maradona.

“Më parë në Dortmund dhe tani në Ligën Premier. Klopp është gjithmonë duke shkuar përpara”.

Legjenda argjentinase po luan në filmin ‘Maradona në Meksikë’ një dokumentar në Netflix që paraqet kohën e futbollit në “Culiacan, zemra e Sinaloa Cartel, për të shpëtuar ekipin vendas, Dorados”.

“Tani e kam bërë Liverpoolin ekipin tim të preferuar anglez”.

“Ata treguan se futbolli është sporti më i bukur nga të gjithë”, përfundoi legjenda e futbollit. /Telegrafi/

Related posts

UEFA ka mohuar se më 3 gusht mbyllet Liga e Kampionëve

admin

Formacioni më i mirë i kombinuar nga pesë ligat kryesore evropiane, mungojnë shumë yje

admin

Gatuso: Fitoren ia dedikojë motrës dhe familjes sime

admin

Rashica rikthehet në stërvitje, por i ndalohet “selfie”

admin

MEDIAT SPANJOLLE: BARCELONA NIS OFENSIVËN PËR NEYMARIN

admin

Legjenda e Real Madridit, Goyo Benito, ndërron jetë në moshën 73 vjeç

admin