Limaj ngushëllon familjen Haliti, bën thirrje që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka ngushëlluar familjen e Halim Halitit, viktima e parë e shënuar në vend si pasojë e infektimit me virusin korona.

“Me dhimbje mora lajmin për vdekjen e Halim Halitit, qytetar nga komuna e Podujevës, i infektuar me COVID-19. Familjes Haliti, iu shpreh ngushëllimet më të sinqerta”.

“Të nderuar qytetarë, vendi po kalon nëpër momente jo të lehta, por ajo që është shumë me rëndësi është se ndihmën më të madhe mund ta japim ne vet, duke respektuar në përpikëri këshillat dhe rekomandimet e profesionistëve. Ne do ta kalojmë bashkë këtë situatë dhe pa dyshim që kjo situatë në bën që të reflektojmë duke u solidarizuar, kujdesur dhe respektuar rregullat”.

Në fund të shkrimit të tij, Limaj është lutur për shërimin e shpejtë për të gjithë të prekurit nga ky virus, si dhe ju ka bërë thirrje gjithë qytetarëve të qëndrojnë në shtëpitë e tyre.

“Përmes këtij postimi, dua t’i uroj shërim të shpejt të gjithë atyre që janë të prekur nga ky virus, duke shpresuar që të bashkohen sa më shpejtë me familjet e tyre. Ju bëj thirrje që të qëndroni në shtëpi, dhe në këtë formë secili e jep kontributin e vet në mos përhapjen e këtij virusi”, ka shkruar Limaj në Facebook.

Related posts

​Thaqi kërkon që edhe zyrtarët korrektues të shpërblehen nga pako emergjente fiskale

admin

Shkon në 20 numri i viktimave nga Kovid-19 në Shqipëri

admin

Hashim Thaçi: Tentim sulmi ndaj Berat Buzhalës i papranueshëm në shoqërinë tonë

admin

VJOSA OSMANI: DO TA PADISË ASTRIT HARAQINË PËR SHPIFJE

admin

Virusi na ndryshoi zakonet, nuk ka më dasma e festa, varrimet vetëm nga familja

admin

Kusari-Lila: Ndodhi maskarada politike në mes të luftës me pandeminë

admin