Instituti kroat e demanton veten, tash thotë se s’ka të vdekur nga tërmeti

nstituti i Mjekësisë Emergjente në Kroaci e ka demantuar veten dhe e ka ndryshuar deklaratën në lidhje me viktimën e raportuar.

Disa minuta më parë, ky institut vetë e kishte konfirmuar vdekjen e një fëmijë 15-vjeçar nga tërmeti, transmeton Gazeta Express.

“Një ekip mjekësor ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe nën rrënoja e ka gjetur një fëmijë pa shenja jete”, kishte thënë më herët Zarko Rasiq, kryetar i Institutit të Mjekësisë Emergjente në Zagreb, shkruan “Reuters”.

Sidoqoftë, më vonë u tha se fëmija ishte në gjendje shumë të rëndë, por nuk ka ndërruar jetë. Zagrebi u godit nga një tërmet prej rreth pesë ballësh të Rihterit në orët e hershme të së dielës, duke shkaktuar dëme materiale në ndërtesa dhe vetura.

Related posts

Beyer mesazh Borellit: Mos mendoni që Gjermani do të pranoj ndryshimin e kufijve të Kosovës

admin

Shqipëri, sot pensionistët mund të dalin për ajrosje

admin

Qeveria me masa të reja ndaj COVID-19, kufizohet lëvizja e qytetarëve dhe automjeteve

admin

Thaçi planifikon t’i nisë konsultimet me partitë për formimin e Qeverisë së re

admin

Hashim Thaçi: Tentim sulmi ndaj Berat Buzhalës i papranueshëm në shoqërinë tonë

admin

Veliu: Ata që po përhapin lajme të rreme dhe panik për coronavirusin do të përgjigjeni para ligjit

admin