Drejtuesit e PSG-së në kontakte me Guardiolan

Drejtuesit e Paris Saint-Germain janë duke punuar për sjelljen e Pep Guardiolas në kryeqytetin francez.

Guardiola është i angazhuar dhe e lumtur te Manchester City, por e ardhmja e tij vazhdon të diskutohet sidomos pas dënimit të UEFA-s për klubin anglez. Sipas mediumit italian Gazzetta dello Sport, trajneri katalunas vazhdon të mbehet ëndrra e madhe për pronarët e PSG -së.

Në të vërtetë, presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi është i prirur të ofrojë në krye të ekipit Guardiolan me Xavin si zëvendës të tij.

Thuhet që drejtori sportiv i PSG-së, Leonardo tashmë ka bërë kontakte me Guardiolan për të regjistruar interesin e tyre.

Sidoqoftë, për momentin, Guardiola ka këmbëngulur që është i lumtur atje ku është, ndërsa për të ardhmen duhet pritur verën. /Telegrafi/

Related posts

Çeferin: Rreth 80% e ligave europiane, do të mbyllin sezonin

admin

Do luhet me tifozë, UEFA përcakton datën e ndeshjes Maqedoni – Kosovë

admin

Skuadra gjermane me ide brilliante gjatë pandemisë “Covid 19”

admin

Terry: E gjithë zhveshtorja qau kur u shkarkua Mourinho në vitin 2007, i kërkuam bordit ta tërhiqnin vendimin

admin

Fatih Terim , pozitiv me “Covid 19”

admin

Arsenali ul pagat për një vit, tre futbollist janë kundër

admin