Coronavirusi: Messi me bashkëlojtarë pranojnë t’i ulin pagat te Barcelona – Rey Manaj ka fatin e mirë

Coronavirusi ka shkaktuar mjaftë dëme si në aspektin njerëzor po ashtu edhe në atë material.

Pandemia botërore është duke marrë qindra mijëra jetë njerëzish, derisa ka anuluar të gjitha aktivitetet sportive

Klubet evropiane kanë filluar të ndjejnë menjëherë anën negative të coronavirusit, pasi të ardhurat e tyre financiare janë përgjysmuar.

Në mediat spanjolle ditë më parë u raportua se lojtarët e Barcelonës mund të marrin vetëm gjysmën e pagës, në mënyrë që të shpëtojnë klubin nga kriza financiare.

Lojtari me pagë të lartë si, Lionel Messi, Antoine Griezmann, Luis Suarez, Gerard Pique, e disa të tjerë, kanë pranuar të marrin vetëm gjysmën e pagës.

Lojtarët më pagë më të ulët, siç është rasti i Rey Manajt, nuk do të ndikohen nga coronavirusi dhe do të qëndrojë  të pandryshuara. /Telegrafi/

.

Related posts

Covid-19, shkarkohet komandanti i aeroplanmbajtëses amerikane

admin

Shkon mbi 15 mijë numri i viktimave nga COVID-19 në Francë, 762 viktima në 24-orëshin e fundit

admin

Në botë mbi 8,6 milionë persona të infektuar me koronavirus

admin

Hysaj fiton besimin e Gatusos, qëndron te Napoli

admin

SHBA, ndotja e ajrit zvogëlohet për 30 për qind për shkak izolimit

admin

Tërmet me magnitudë 7,3 ballë godet Indonezinë

admin