Coronavirusi: Messi me bashkëlojtarë pranojnë t’i ulin pagat te Barcelona – Rey Manaj ka fatin e mirë

Coronavirusi ka shkaktuar mjaftë dëme si në aspektin njerëzor po ashtu edhe në atë material.

Pandemia botërore është duke marrë qindra mijëra jetë njerëzish, derisa ka anuluar të gjitha aktivitetet sportive

Klubet evropiane kanë filluar të ndjejnë menjëherë anën negative të coronavirusit, pasi të ardhurat e tyre financiare janë përgjysmuar.

Në mediat spanjolle ditë më parë u raportua se lojtarët e Barcelonës mund të marrin vetëm gjysmën e pagës, në mënyrë që të shpëtojnë klubin nga kriza financiare.

Lojtari me pagë të lartë si, Lionel Messi, Antoine Griezmann, Luis Suarez, Gerard Pique, e disa të tjerë, kanë pranuar të marrin vetëm gjysmën e pagës.

Lojtarët më pagë më të ulët, siç është rasti i Rey Manajt, nuk do të ndikohen nga coronavirusi dhe do të qëndrojë  të pandryshuara. /Telegrafi/

.

Related posts

Ulet sërish numri i vdekjeve në Itali

admin

Ekzistojnë ende vende ku nuk ka “goditur” coronavirusi? Njihuni me 20 vendet që nuk kanë raportuar asnjë rast – së paku zyrtarisht

admin

40 vjet nga vdekja e Titos

admin

Një tërmet i fuqishëm godet Lindjen e Largët të Rusisë, ndez alarmin për cunami – pamje që tregojnë panikun e banorëve

admin

Afrika mund të regjistrojë “190,000 viktima nga koronavirusi” brenda një vit

admin

Coronavirus, boksieri siguron 700 mijë maska dhe 50 mijë teste

admin