Coronavirus, boksieri siguron 700 mijë maska dhe 50 mijë teste

Manu Pakuao thotë se ai nuk ka frikë të vdesë, pasi ndihmon në luftimin e koronavirusit në vendlindjen e tij, Filipinet.

Ish boksieri është senator në atdheun e tij dhe ka mbyllur planet për një rikthim në korrik për t’u përqëndruar në luftimin e virusit vrasës. Boksieri ka ndihmuar në pagimin e 50,000 kompleteve të testimit dhe 700,000 maskave të fytyrës për popullin e tij filipinas.

Pakuao pretendon se nuk ka frikë se atë do ta kapë virusi dhe do të vdesë sepse, ai duhet të jetë në vijën e parë duke ndihmuar.

“Nëse jeni udhëheqës, duhet të udhëheqni dhe t’i lini njerëzit të shohin që jeni me ta. Ju nuk duhet të fshiheni sepse keni frikë. Jam rritur i varfër, kështu që e di se çfarë ndjejnë ata,” ka thënë mes tjerash Pakuao.

Related posts

ATP dhe VTA: Tenisi pezullohet deri më 13 korrik

admin

Levandovski me klasë, dhuron 1 mln euro

admin

Shtyhen datat e finales në Champions dhe Ligës Evropa

admin

“Skuadra e kënaqësisë” e Kim Jong-un, e përbërë nga dymijë femra për të argëtuar pushtetarët e Koresë së Veriut

admin

Shkencëtarët në shpella, për të parashikuar pandeminë e radhës

admin

Rikthimi në kohë, ky ishte formacioni më i shtrenjtë në vitin 2004 – futbollisti me vlerën më të madhe kushtonte 50 milionë euro

admin