Atletët gati të bojkotojnë Lojrat Olimpike “Tokio 2020”

Pandemia “Covid 19” ka bërë që të shtyhen shumë evenimente sportive, përfshirë Euro 2020, pasi grumbullimet e mëdha nuk preferohen dhe parandalimi i përhapjes së virusit bëhet pikërisht duke shmangur kontaktet. Mirëpo Komiteti Ndërkombëtarë  Olimpik dhe qeveria japoneze, nuk kanë vendosur akoma të shtyjnë Lojërat Olimpike 2020. Atletët janë shprehur kundër, sidomos ata nga Brazili, Norvegjia e Gjermania, të cilët kanë paralëjmëruar se do të bojkotojnë këtë event sportiv. Së fundit, atyre iu ka bashuar edhe presidenti i Asociacionit të Atletëve gjerman, Fencer Maks Hartung, I cili në mediat gjermane ka konfirmuar se do të pjesë në Lojërat Olimpike këtë verë.

Related posts

Interi kërkon sulmuesin e Napolit

admin

Shalland ka një datë tjetër të sfidës me Maqedoninë?

admin

Para 15 vitesh, Mesi shënoi golin e parë për Barcën

admin

Ademi paralajmëroi 2 anëtarë të rinj të kombëtares së Kosovës

admin

Maldini dhe i biri i tij infektohen me koronavirus

admin

Moto GP, anulohet gara në “Muxhello” të Italisë

admin