​Edhe një tërmet në Zagreb: Qytetarët ikin drejt bregdetit, por atje vendosen në karantinë

Në orën 16.16 në Zagreb është regjistruar një tërmet i ri dhe sipas të dhënave të para, 17 njerëz u lënduan nga tërmetet që goditën vendin sot në mëngjes.

Autoritetet kroate raportojnë  se një 15-vjeçare është në gjendje kritike dhe se mjekët po luftojnë për jetën e saj.

Sipas mediave kroate, tërmeti i pasdites u ndje shumë në pothuajse në të gjithë Zagrebin.

Për shkak të tërmetit, shumë njerëz nga Zagrebi u drejtuan për në bregdet, kryesisht në drejtim të Rjekës, por së shpejti të gjitha pikat e kontrollit u mbyllën dhe ata që arritën të hyjnë në disa nga qytetet bregdetare janë vendosur 14 ditë në izolim për shkak të koronavirusit.

Related posts

Rezultoi pozitiv me COVID-19/ Legjenda e Operas, Placido Domingo shtrohet në spital

admin

Pak klientë pavarësisht hapjes së qendrave tregtare në Austri

admin

Stafi i Shtëpisë së Bardhë urdhërohet të vendosë maska

admin

Trump thotë se Kina mund të përballet me pasoja për përhapjen e COVID-19

admin

Afrika mund të regjistrojë “190,000 viktima nga koronavirusi” brenda një vit

admin

Rama ‘sherr’ me komentuesit: Të ishte Enver Hoxha, të kishin mbyllur në banjo ty!

admin