Tërmeti godet Greqinë Perëndimore/ Lëndohen tre persona në Parga, dëme materiale

Ne oret e para te mengjesit te kesaj te shtune, Greqia Perendimore eshte lekundur nga nje termet me magnitude 5.7 te shkalles Rihter. Tre persona ne Parga kane marre lendime te lehta dhe fatmiresisht nuk ka viktima por vetem deme materiale ne disa ndertesa te vjetra.

Lekundjet sizmike jane ndjere edhe ne disa zona te tjera te aferta me epiqendren, duke terrorizuar banoret te cilet jane urderuar te mos dalin nga shtepia pas krizes shendtesore te shkaktuar nga koronavirusi.

Related posts

Veseli iu përgjigj ftesës së Thaçit për konsultime për formimin e qeverisë së re të Kosovës

admin

Shënohen 29 raste të reja në Shqipëri, 333 raste në total

admin

Greqi, vetëm 17 raste të reja dhe dy viktima gjatë 24 orëve të fundit

admin

Rama pranon gabimin dhe kërkon falje publike: Rashë dhe unë viktimë! Videoja është bërë në Algjeri

admin

Qeverisë kosovare i kërkohet që të gjithë punëtorët të përfshihen në Pakon Emergjente

admin

Kurti: E kam takuar dy herë Grenellin dhe në dy takimet e kam shikuar në sy, por s’i kam thënë që do ta heq tarifën 100 %

admin