Shpresë nga Spitali Infektiv, pacienti i shëruar nga CoVid-19 niset drejtë shtëpisë

I shëruari i parë shqiptar nga koronavirusi pasditen e sotme ka lënë ambientet e spitalit infektiv në Tiranë ku prej disa ditësh luftoi me virusin vdekjeprurës.

Lajmin e ka dhënë kryeministri i vendit Edi Rama i cili shkruan se ai tashme do të shkojë në shtëpi për tu mbyllur për një periudhë tjetër 14 ditore nën vëzhgimin e mjekëve.

“I SHËRUARI I PARË DEL NGA SPITALI PËR T’U MBYLLUR NË SHTËPI PA DALË FARE 14 DITË, NËN VËZHGIMIN E MJEKËVE FANTASTIKË TË INFEKTIVIT”, shkruan Rama

Deri më tani në Shqipëri janë dy të shëruar ndërsa, ka edhe dy viktima nga koronavirusi. Ndërkohë numri i të prekurve ka shkuar në 76.

Top Channel

Related posts

Ekonomia greke pritet të tkurret deri në 10 për qind

admin

Shpejtim Bulliqi thotë se nuk dha dorëheqje nga Komisioni Shtetëror për Shënjimin e Kufirit

admin

SHBA: Nuk ka plan sekret për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë

admin

Mocioni i mosbesimit, Hyseni: Nuk besoj se Vjosa Osmani s’do ta bëjë atë që e thotë Kushtetuta

admin

Jonida Maliqi me një look të ri do të kalojë pjesën tjetër të karantinës

admin

AAK del fuqishëm kundër Borrellit: Ideja e ndryshimit të kufijve e dëmshme për paqen dhe stabilitetin e rajonit

admin