Seria A, nuk vazhdon në muajin maj, por në qershor?!

Shtyerja e Serie A duket se do të vazhdojë më gjatë se sa është planifikuar. Serie A planifikohet të rifillojë më 3 ose 9 maj, por duket se këto plane nuk do të realizohen, pasur parasysh situatën që po përkeqësohet çdo ditë në Itali. ‘La Repubblicca’ shkruan se plani për të rifilluar më 3 maj do të dështojë. Gjasat janë më të mëdha që Serie A të rikthehet në qershor, dhe të luhet deri më 30 korrik.

Related posts

Legjenda e Liverpoolit, Sir Kenny Dalglish lirohet nga spitali pas shërimit nga coronavirusi

admin

Qeveria e Belgjikës jep dritë jeshile për garën në F1

admin

Jan Oblak vendos rekord të ri në Spanjë

admin

FATI I TRISHTË I RONALDINHOS, FESTON DITËLINDJEN E 40-Ë NË BURG

admin

Arsenali dhe lojtarët janë gati të arrijnë marrëveshje për ulje të pagave

admin

Tuchel nuk pëlqehet nga yjet e PSG, gati oferta për Allegrin

admin