Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë del pozitiv në testin e koronavirusit

Një pjesëtar nga Zyra e Nënpresidentit amerikan, Mike Pence, është infektuar me koronvirusin e ri.

“Presidenti Donald Trump dhe nënpresidenti Mike Pence nuk kanë pasur kontakte të ngushta me këtë person”, tha Katie Miller sekretare për shtyp e nënpresidentit Pence, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Miller tha se zyra e nënpresidentit Pence ishte njoftuar të premten në mbrëmje për rezultatet e testimit të zytarit të saj.

Zyra e nënpresidentit amerikan nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për detaje të mëtejshme dhe nëse Mike Pence do të kryejë një test të koronavirusit.

Kujtojmë se Presidenti amerikan, Donald Trump, ka dalë negativ për koronavirusin.

Related posts

Rënie rekorde e shitjes së makinave në Mbretërinë e Bashkuar

admin

Të pavërtetuara deklaratat e Trump për gjetjen e ilaçit kundër Covid-19

admin

Shumica e gjermanëve kundër lirimit të masave kufizuese

admin

Itali, 1 pozitiv në 27 teste, numri më i ulët nga fillimi i pandemisë

admin

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

admin

Astronomët konfirmojnë shpërthimin më të madh ndonjëherë të një supernove

admin