Mëngjes i trishtuar” -Ndërroi jetë zyrtari policor nga Podujeva

Ka ndërruar jetë zyrtari i policisë nga qyteti i Podujevës.

Bëhet fjalë për Naim Sylën, i cili për shumë vite kontribuoi në institucionin e sigurisë.

Lajmin për vdekjen e të ndjerit e ka bërë Ditar Hoti, zyrtar i LDK-së në Llap.

Më poshtë, postimi i plotë:

Mëngjes i trishtuar e i hidhur ishte ky i ditës se sotit sepse nga kjo bote shume herët na paska ikur Abeja, një mik i imi tejet i veçantë, nje njeri me virtyte te larta njerëzore, një shok i pashoq, një polic i shkëlqyer, një qytetar llapian tejet i edukuar, një mysliman i devotshëm, e mbi te gjitha një prind e familjare shembullore.

Sot, unë e familja ime dhe gjithë ata qe e njohën Naimin, ndajnë dhimbjen me familjen Syla.

Allahu na bashkoftë ne xhenet me te ndjerin.

Amin!

Related posts

VV: Përpjekja e Thaçit për Qeveri të unitetit, shkel Kushtetutën

admin

TAKIMET TEK PRESIDENTI – DEL MUSTAFA, HYN VESELI

admin

Tahiri: Kurti humbi legjitimitetin, Qeveria e re në fillim të majit

admin

Politika apo thëngjilli e largoi Contour Global nga Kosova?

admin

BE i dhuron Kosovës pjesën e tretë të pajisjeve mjekësore

admin

Kosovë, qeveria ndryshon orarin e kufizimit të lëvizjes së qytetarëve

admin