Maqedonia ofron fluturime falas për shtetasit që duan të kthehen

Qeveria e RMV së në mbledhjen e sotme ka mare një sere masash. Qeveria do të hartoj plan të posaçëm për fluturimet humanitare për qytetarët që gjenden në shtetet e tjera, por pasi të kthehen në vend ata do të duhet të kalojnë numër të konsiderueshëm ditësh në karantinë.

Ministria e Mbrojtjes, Armata dhe Ministria e Punëve të Brendshme kanë për detyrë të përgatisin analizë dhe plan për futjen eventuale të masave shumë më restriktive për lëvizjen e qytetarëve.

Qeveria gjithashtu ka marrë vendim për të zgjatur vlefshmërinë e dokumenteve të udhëtimit dhe letërnjoftimeve, afati i të cilave ka skaduar, si dhe vendimin për ngrirjen e çmimit të limonëve, portokalleve, mandarinave, qitros dhe klementinave.

Related posts

Filipçe: 15 pacientë në gjendje të rëndë shëndetësore, 6 në respiratorë

admin

Ahmeti tregon se çfarë po ndodh brenda BDI-së

admin

Thaçi e Kurti të mbyllur në Presidencë për më shumë se një orë

admin

Takim i liderëve nesër në orën 12:00 në Kabinetin e presidentit

admin

Teuta tenton qe ti shpalos si suksese te komunes punet e qeveris!

admin

Moti i ndryshueshëm, temperatura deri në 26 gradë

admin