Maldini dhe i biri i tij infektohen me koronavirus

Drejtori i Milanit, Paolo Maldini, dhe i biri i tij, Daniel, kanë dalë pozitivë në testin për koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar klubi kuqezi përmes një postimi në faqen zyrtare.

Paolo Maldini është 51-vjeçar dhe ai cilësohet si legjendë e Milanit për arritjet e tij gjatë karrierës me kuqezinjtë si mbrojtës, përderisa në San Siro u kthye sërish në vitin 2018 si drejtor teknik, transmeton Gazeta Express.

Ndërsa, Danieli është 18-vjeçar dhe muajin e kaluar ai u bë gjeneratë e tretë e familjes Maldini që luan me fanellën e Milanit në Serie A.

“Milani e konfirmon se drejtori teknik i klubit, Paolo Maldini, kishte kontakt me një person që doli pozitiv në testin për koronavirus dhe më vonë i pati edhe vetë disa simptoma të virusit”, thuhet në deklaratën e lëshuar nga Milani.

Related posts

Dortmundi rikthehet në stërvitjet për sezonin e ri

admin

Kjo është modelja serbe për të cilën ylli i Real Madridit theu rregullat e karantinës

admin

Hungaria rinis sezonin në fund të muajit maj

admin

Premier Liga, miratohet protokolli për tu rikthyer në fushë

admin

Në Holandë s’ka futboll deri më 1 shtator ?!

admin

Kjo është tifozja super seksi e Juventusit që ishte në shoqërinë e Courtois

admin