Levandovski me klasë, dhuron 1 mln euro

Në kohën kur gjithë bota po përballet me pandeminë Covid-19, Leëandoëski është kujdesur të jap kontributin e tij. Sulmuesi i “bavarezëve”, dhe gruaja e tij kanë dhuruar 1 milion euro për të ndihmuar luftën kundër virusit “Covid 19”.

“Sot, të gjithë jemi të njoftuar për situatën e vështirë që na rrethon. Sot, të gjithë luajmë në një skuadër” citohet të ketë thënë sulmuesi polak.

Aktualisht, mbi 11 mijë persona janë shënuar viktima të këtij virusi, kurse numri i të prekurve kalon 275 mijë.

Related posts

Leklerk pranon 25 % ulje të rrogës, Fetel refuzon

admin

FATI I TRISHTË I RONALDINHOS, FESTON DITËLINDJEN E 40-Ë NË BURG

admin

Dortmundi rikthehet në stërvitjet për sezonin e ri

admin

Torino në këmbë, të martën zbarkon ylli portugez

admin

PSZH, 38 mln euro pagë vjetore për Nejmarin?!

admin

Moderatorja e sportit i përgjigjet në këtë mënyrë ndjekësit të saj (FOTO)

admin