Kriza ekonomike, qeveria pritet të huazon 570 milion euro

Alsat mëson se në seancën e sotme të qeverisë, do të propozohet që shteti të merr kredi prej 570 milion eurove. 400 milion euro pritet të sigurohen përmes një eurobondi të ri, 100 milion nga Banka Botërore dhe 70 milion nga Fondi Monetar Ndërkombëtar. Ky huazim është pjesë e masave për të trajtuar krizën ekonomike që është shfaqur për shkak të virusit Covid-19.

Related posts

Osmani: Anulimi zgjedhjeve është qëndrim i BDI-së dhe konstatim i përbashkët në takimin e liderëve

admin

Shkup, djali ther me thikë babain e tij

admin

1 Maji në kohën e pandemisë, pa muzikë e skarë

admin

Shënohet edhe viktima e tretë nga Koronavirusi në Maqedoni, vdes gruaja që ishte në respirator

admin

Kumanovë, 19 të infektuar pjesë e personelit mjekësor

admin

Prej 16 qershorit, qytetarët italianë do të mund të udhëtojnë edhe drejt Maqedonisë

admin