Kim Kardashian në ndihmë të të prekurve nga koronavirusi

Teksa virusi vdekjeprurës tanimë është bërë i pandalshëm, yjet e shoëbizit po gjejnë shumë mënyra për të ndihmuar njerëzit që ndodhen në vështirësi apo edhe vendet që po përjetojnë një kolaps. 

Më e fundit që i është bashkuar ndihmave është super ylli Kim Kardashian, që 20% nga fitimet që vijnë nga marka e saj e të brendshmeve “SKIMS” do të shkojnë për organizatën Baby2Baby për t’ju ardhur në ndihmë fëmijëve dhe familjeve të prekura nga shpërthimi i pandemisë.

Kim ka menduar gjithashtu për të gjithë që kush preferon që t’i marrë online, në dispozicion do të vendosen të gjitha produktet me çmime të arsyeshme.

Ndërkohë, vetë Kardashian si shumë të tjerë po merr masa paraprake për të parandaluar përhapjen e virusit, duke qëndruar në shtëpi.

“Më mungojnë motrat e mia, por ne të gjithë po qëndrojmë larg njëri-tjetrit të gjithë veç e veç të karantinuar”, shprehet 39-vjeçarja në një video të publikuar në Instagram.

Klan Plus

Related posts

Shet gurët e çmuar, babai i 30 fëmijëve bëhet milioner brenda natës

admin

Coronavirusi: A duhet ta pastrojmë telefonin shpesh?

admin

Trudeau: Mbyllja e ekonomisë do të zgjasë edhe disa javë

admin

Kryeministri kanadez sikur Kurti – nuk pranon që ushtria të del në rrugë shkaku i koronavirusit

admin

Masat kufizuese në Los Anxheles zgjaten deri në fund të korrikut

admin

BE, 3.3 miliardë euro për Ballkanin Perëndimor në përballimin e krizës me COVID-19

admin