Katër raste të reja me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë sot janë konfirmuar edhe 4 raste të reja të infektuar me koronavirus. Aktualisht në Kosovë janë të infektuar 28 persona me virusin COVID-19.

“Nga katër rastet e konfirmuara, njëri është rast i importuar nga Gjermania, i gjinisë mashkull, 32 vjeç me vendbanim në Bibaj-Ferizaj. Ndërsa tre rastet tjera pozitive janë raste kontakti, 2 prej tyre janë me vendbanim në Prishtinë femra të moshës 50 dhe 29 vjeçare dhe e treta me vendbanim në Gjakovë e gjinisë femër, 40 vjeçare Të gjitha kontaktet janë të identifikuara”, njofton IKSHPK.

Related posts

Arrihet marrëveshja për reformën zgjedhore në Shqipëri

admin

Borell i kundërpërgjigjet Thaçit: Lajçak ka besimin e BE-së, do të bëjë punë të shkëlqyer për dialogun

admin

Renditja e 10 portierëve më të mirë në botë – befasi në disa pozita

admin

LDK-ja dhe opozita të vendosura për rrëzimin e Qeverisë Kurti

admin

Bashkia e Tiranës dezinfekton tregjet publike në kryeqytet

admin

LDK-ja dhe opozita të vendosura ta votojnë mocionin për rrëzimin e Qeverisë

admin