Hashim Thaçi: Tentim sulmi ndaj Berat Buzhalës i papranueshëm në shoqërinë tonë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka reaguar pasi gazetari Berat Buzhala ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook se persona të panjohur kanë tentuar ta sulmojnë derisa ky kishte shkuar në barnatore për të blerë barna.

Sipas Thaçit, sulmi ndaj gazetarit Buzhala, është i papranueshëm në shoqërinë kosovare, njofton Klan Kosova.

“Shteti demokratik i Kosovës është ndërtuar mbi të drejtat e njeriut, ku liria e shprehjes është përcaktuese për zhvillimin e demokracisë. Ftoj të gjithë qytetarët e Kosovës, liderët institucionalë dhe politikë që të distancohen prej akteve të tilla”.

Related posts

`NIS SHTETRRETHIMI` USHTRIA MERR NËN KONTROLL TIRANËN DHE AUTOSTRADËN

admin

‘Duhet të durojmë edhe gjashtë muaj’, çfarë po paralajmëron ministri italian i Shëndetësisë

admin

​Haradinaj: Ju siguroj, nuk guxon askush ta prekë territorin e Kosovës

admin

Rama: Lavdi zotit, numri i të prekurve u rrit brenda parashikimit

admin

Afro 100 mijë qytetarë u rrezikuan sot të infektohen me koronavirus

admin

Shkon në 50 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, 1 415 të infektuar

admin