Gjermania pritet të miratojë plan ekonomik prej 822 miliardë eurove si pasojë e COVID-19

Qeveria gjermane synon të vendosë në dispozicion 822 miliardë euro kredi për të ndihmuar bizneset dhe të punësuarit për t’i bërë ballë pasojave ekonomike nga epidemia e koronavirusit, sipas një projektligji.

Kjo shumë, kërkuar për t’u miratuar zyrtarisht të hënën nga Këshilli i Ministrave, do të vijë në ndihmë për të financuar një fond shpëtimi për bizneset e mëdha, duke parashikuar në raste të nevojshme një shtetëzim të pjesshëm dhe të përkohshëm për t’i bërë ballë krizës, sipas tekstit.

Related posts

Avionët turq shkelin hapësirën ajrore gjatë festës së ushtrisë greke për Festën Kombëtare

admin

Turqia pezullon të gjitha fluturimet ndërkombëtare

admin

Qeveria australiane u kërkon punëtorëve të huaj të largohen nga vendi

admin

E keni parë si duket Dua në kopertinën e Elle?

admin

OBSH: Asnjë provë që COVID-19 përhapet përmes kontaktit me sendet

admin

Gjermani, piku i infektimit me koronavirus pritet në muajin qershor

admin