Filipçe: Të sëmurët kronik do të marrin vërtetim për terapi tek mjekët amë

Ministri Filipçe në pres konferencën e sotme për shtyp njoftoi se  për shkak të epidemisë së virusit korona, të sëmurët kroni vërtetimet për terapi që i kanë marrë merren nga mjekët specialistë tashmë do të mund t`i marrin tek mjekët amë.

“Bëhet fjalë për vërtetime që deri tash i kanë dhënë mjekët specialistë për sëmundje kronike, ndërsa tash me gjendjen aktuale mund të merren edhe nga mjeku amë. Do të thotë nga ky moment nëse skadon afati i vërtetimit për ndonjë terapie kronike në vend se të paraqiteni tek mjeku specialist mund të merrni vërtetim te mjeku amë”- pohoi Filipçe.

Related posts

Zgjedhjet, partitë heqin dorë nga të gjitha aktivitetet

admin

Shkelën masën e vetizolimit, futen në karantinë dhe detyrohen të paguajnë shpenzimet

admin

Virusi korona, 11 padi kundërvajtëse për shkelësit e masave

admin

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri më 25 gradë

admin

Banorët e Haraçinës: Nuk ka koronavirus, paniku përhapet pa nevojë

admin

Përplasje Mickoski-Rashkovski për karantinën shtetërore

admin